Wycieczka do Galerii Figur Stalowych w Częstochowie

Pasja, wyobraźnia, determinacja, precyzja, wytrwałość.

Te słowa przewijały się wśród uczestników WTZ podczas zwiedzania Galerii Figur Stalowych w Częstochowie.

„Skup złomu przy czołgu” w Pruszkowie koło Warszawy to miejsce, w którym urodził się pomysł tworzenia rzeźb ze stali. Właścicielem złomowiska  i autorem tego wyjątkowego projektu jest „Jose” Mariusz Olejnik. Tworząc swoje pierwsze dzieło – stolik na bazie silnika samochodowego zapoczątkował powstanie 400 eksponatów. Do powstania tych niepowtarzalnych i pod każdym względem wyjątkowych dzieł zaprosił artystów plastyków w wielu krajach.

Nadając nowe życie najdrobniejszym śrubkom, silnikom, łańcuchom, kołom zębatym, podkładkom czy nakrętkom tworzył postaci z książek,  bajek i filmów. Jako fan motoryzacji skonstruował liczne pojazdy mechaniczne w tym kultowe marki samochodów czy motocykli.

Możliwość wejścia do pojazdu, dotknięcia ulubionej rzeźby sprawiły, że nasza ekipa poczuła się jak na planie filmowym. Korzystając z tej możliwości wchodziliśmy w rolę bajkowych bohaterów, mistrzów F1,  pogromców transformersów, przyjaciół lorda Vadera czy księżniczki Lei. Jak na prawdziwy plan filmowy przystało wszystkie nasze działania zostały utrwalone w materiale zdjęciowym.

Aby wystudzić emocje wzięliśmy udział w zajęciach, które pozwoliły realizować własne pomysły zainspirowane wystawą. Do tworzenia dzieł wykorzystaliśmy przygotowane przez organizatorów surowce wtórne.

Od tego momentu widząc plastikową butelkę, śrubkę czy nakrętkę nie widzimy odpadów a materiał do twórczej ekspresji.

Tekst opracowały : Anna Florek i Mira Kucharska. 

Czytaj dalej...

Walentynki

14 lutego, jak co roku, obchodzimy Dzień Zakochanych tzw. Walentynki. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Czerwone serduszka robione wieloma technikami zdobiły dzisiejsze wnętrza. Z tej okazji wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej zorganizowana została zabawa taneczna, na którą zaproszeni zostali mieszkańcy Domu uczestnicy warsztatów oraz Panie z DPS w Koszęcinie. Wszyscy chętnie się bawili oraz brali udział w konkursach walentynkowych. W przerwie serwowana była kawa, herbata oraz ciasto. Miłym akcentem były rozdawane kwiatuszki oraz serduszka.

Czytaj dalej...

Zabawa karnawałowa

W dniu 30 stycznia 2020 roku WTZ odbyła się zabawa karnawałowa – bal przebierańców. Organizatorem zabawy była pracownia ceramiczna z pomocą pracowni krawieckiej, muzykoterapii, edukacyjnej. W czasie zabawy były prezentowane utwory z lat 80, 90 oraz przeboje na topie. Uczestnicy prezentowali różne przebrania. Niektóre były bardzo oryginalne i ciekawe. Jedna z uczestniczek była przebrana za cygankę, a druga za krakowiankę, a także za raperkę, była  też czarownica. W czasie zabawy uczestnicy wykazali się dużą aktywnością.

Tekst opracował Leszek Skibiński

Czytaj dalej...

Przyjęcie wigilijne społeczności WTZ w Lublińcu

Okres świąteczny to czas, kiedy przychodzi moment zadumy , zastanowienia i rachunku sumienia. To czas życzeń, życzliwości i wszelkiej pomyślności. Jak co roku cała społeczność Warsztatów Terapii Zajęciowej, kadra, pracownicy i Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu spotkała się w dniu 19 grudnia 2019 roku przy wigilijnym stole. Spędziliśmy przyjemnie czas w restauracji „Zakątek dobrego smaku” w Lublińcu, spożywając wigilijne potrawy i śpiewając kolędy. To było krótkie spotkanie, ale bardzo magiczne i energetyczne, dające siłę na wspólne nowe wyzwania jakie szykuje nam nowy rok. Jesteśmy zmotywowani i pewni, że w grupie jest moc i następny rok przejdziemy pozytywnie i efektywnie. Tekst opracowała Iwona Kukowka
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

© 2005-2017 - Dom Pomocy Społecznej (DPS) Lubliniec